Kāpēc sīpolus nedrīkst uzglabāt pagrabā: mūsu vecmāmiņas ne velti tos uzglabāja virtenēs un istabā!

Foto – Unsplash

Ir ļoti svarīgi ne tikai pareizi izaudzēt, bet arī pareizi novākt sīpolu ražu. Pie tam, kas ir svarīgi – tie jāglabā atbilstošos apstākļos. Ja to nedarīsiet, visa raža ātri vien ies bojā…

Kā zināt, kad sīpoli jānovāc?

Ideāls laiks sīpolu novākšanai ir tad, kad sīpola “ķekars” sāk žūt un dzeltēt. Tā ir pavisam droša zīme, ka sīpols ir pilnībā nogatavojies un ir gatavs uzglabāšanai. Pārāk agra ražas novākšana (novācat negatavus sīpolus) ļoti ievērojami saīsina to uzglabāšanas laiku un tie sāk bojāties.

Lasi vēl: Labākā mājās gatavoto sinepju recepte: Šo sinepju pagatavošana aizņem 5 minūtes

Optimāli pareizo novākšanas laiku var atrisināt arī matemātiski, tomēr daudz drošāk ir vērot pašu sīpolu. Teorētiski tiek uzskatīts, ka sīpoli ir gatavi 68 līdz 80 dienas pēc to iestādīšanas. Tomēr, jāatzīst, ka arī 12 dienas ir pietiekoši ilgs laika periods, tāpēc iemācieties to gatavību atpazīt pēc daudz pārbaudītākām un drošākām pazīmēm.

Foto – Unsplash

Kā sīpolus pareizi novākt?

Lai novāktu gatavu sīpolu ražu, var izmantot gan lāpstu, gan dakšas: uzmanīgi izrokat sīpolus no zemes, lai tos nesabojātu. Nogrieziet lakstiņus, tomēr atstājiet 3 līdz 5 cm, tādējādi novērsīsiet iespējamo puves veidošanos. Sīpolus ir svarīgi novākt saulainā laikā – tas palīdzēs tiem ātrāk izžūt.

Raksta turpinājums nākošajā lapā:

Leave a Comment